De Grønne Hjerter

02/02/2023

Kære alle.

Tusinde tak for støtten i 2022. Nu gælder det 2023, som på mange måder får svært ved at leve op til den kæmpemæssige grønne succes, som 2022 bragte os. Men lad os da prøve?! Vi skal turde drømme stort, og gå efter at få opfyldt vores drømme. Vi drømmer selvfølgelig om, at vi efter sommerferien skal spille mod FCK, Brøndby, FCM osv. Det vil vi ikke lægge skjul på. Men om det er realistisk – det må være op til den enkelte at vurdere. Vi drømmer om det, men vi er ovenud tilfredse med at overleve i 1. Division, som var vores målsætning før sæsonen startede.

Denne drøm ville vi slet ikke snakke om, hvis det ikke havde været for De Grønne Hjerter, sæsonkortholderne og jer tilskuere. For uden jeres støtte, ville dette ikke være muligt. Det økonomiske bidrag, som I bidrager med, løser rigtig meget i en lille klub som vores. Det kan bringe vores klub til næste niveau – hvilket det allerede har gjort. Det er fantastisk! Vi er yderst taknemmelige for det.

De Grønne Hjerter er skruet en smule sjovt sammen, da det kører fra årsskiftet af. Og deres sæsonkort bliver fornyet til sommer. Men tvivl ikke. Køber I et Grønt Hjerte nu, så vil I også få et nyt sæsonkort til sommer. Og prisen på De Grønne Hjerter vil være den samme, uagtet om vi ligger i 2. Division, 1. Division eller Superligaen. Skulle miraklet ske, at vi rykker op, så vil det være en kanon pris I kan få, for et Grønt Hjerte.

Der vil blandt andet komme en konkurrence for De Grønne Hjerter inden længe, hvor man kan vinde en meget speciel og eksklusiv præmie, som er en kaffe/kage-date i det fineste selskab – i form af de to Næstved legender, Peter Bonde og Mogens Hansen. Det kan kun blive hyggeligt, med gamle anekdoter m.m. 🙂

Vil man købe et Grønt Hjerte, så skal man sende 1939,- kr til:

MobilePay: 31860

Konto: 6822-1371021

Husk at angiv navn og telefonnummer ved indbetaling. Betalingen skal ske senest 31. Marts. Skriv en mail til km@naestvedboldklub.dk, hvis man beslutter sig for at blive en del af De Grønne Hjerter.

Se billede, i forhold til alt det I får med i jeres Grønne Hjerte pakke. I år vil i modtaget en eksklusiv pins og en eksklusiv T-Shirt, som kun bliver lavet til De Grønne Hjerter. Disse bliver ikke sat til salg for offentligheden.

Endnu engang. Stort tak til alle der bidrager til denne klub. Det betyder alverden for os. Vi ses på stadion, inden længe💚